Hakkında

 

TURİZM VE OTEL İŞLETMECİLİĞİ PROGRAMI

Kuruluş

1985 yılında Malatya İnönü Üniversitesine bağlı olarak Meslek Yüksekokulu İktisadi ve İdari Programlar Bölümü bünyesinde “ Turizm ve Otelcilik “ adıyla kurulan Program 2. sınıftan itibaren Ön büro Kat hizmetleri alt dalında eğitim vermiştir. Günümüzde Adıyaman Üniversitesi, Meslek Yöksekokulu, Otel Lokanta ve İkram Hizmetleri bölümüne bağlı olarak Turizm ve Otel İşletmeciliği proğramı olarak eğitim öğretime devam etmektedir.

Kabul ve Kayıt Şartları

1 - Lise ve dengi okul diploması,
2 - Lisans Yerleştirme Sınavından yeterli puan

Kazanılan Derece

2 yıllık eğitim sonunda mezun olan öğrencilerimiz Programda mevcut olan 120 AKTS karşılığı derslerin tümünü başarıyla tamamlayan ve 100 üzerinden en az 60 ağırlıklı not ortalaması elde edenlere “ Meslek Elemanı “ alanında Ön Lisans diploması verilir.

Lisans Programlarına Geçiş

Ön Lisans programından başarıyla mezun olan öğrenciler, yapılan Dikey geçiş sınavlarıyla Lisans programına başvurabilirler.

İletişim Bilgileri

Adresi : Adıyaman Üniversitesi, Meslek Yüksekokulu, Otel Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü, Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı, 02040, Adıyaman

Telefonu : +90 416 223 21 25

Faks : +90 416 223 21 29

E-Posta

Web Adresi : http://oli-myo.adiyaman.edu.tr/TR

Bölüm Olanakları :

Program eğitim ve uygulama çalışmalarını Turizm Uygulama Oteli, Imperialis Uygulama Salonu, Aşçılık atölyesi, Otomasyon dersleri için bilgisayar Laboratuvarı mevcuttur.